Programlar Detayları

Program Adı:
1207L8G
Toplam Gün - Gece:
8 GÜN - 7 GECE
Gidiş:
7 Aralık 2019 Cumartesi
İstanbul Havalimanı - MEDİNE PRİNCE
Ara Geçiş:
10 Aralık 2019 Salı / MEDINE - MEKKE
Dönüş:
14 Aralık 2019 Cumartesi
CİDDE KİNG ABDULAZİZ - İstanbul Havalimanı
Mekke Otel Adı:
ANJUM HOTEL
Mekke Gece:
4 GECE
Mekke Yemek:
AÇIK BÜFE (Sabah Kahvaltısı | Akşam Yemeği)
Medine Otel Adı:
BOSPHORUS.1 OTEL
Medine Gece:
3 GECE
Medine Yemek:
AÇIK BÜFE (Sabah Kahvaltısı | Akşam Yemeği)
2'li Oda Kişi Başı Fiyatı1400 USD
3'lü Oda Kişi Başı Fiyatı1350 USD


0-2 Yaş Arası Yataksız Bebek Fiyatı350 USD
2-6 Yaş Arası Yataksız Çocuk Fiyatı850 USD
6-12 Yaş Arası Yataksız Çocuk Fiyatı950 USD
Rezervasyon

Örnek Günlük Programımız

Hilal Turizm ile Kutsal topraklar..

Başlangıç ve Bitiş Tarihi : 7.12.2019 - 7.12.2019

Gidiş – Medine: : İstanbul .............. Havalimanı Dış Hatlar Terminali güvenlik kontrolünden sonra Hilal Turizm bankosunda buluşulacak. Freebird Hava Yolları kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Medine’ye uçulacak. Yaklaşık 3,5 saatlik bir uçuşun ardından Medine'ye varış. Medine havaalanında yapılacak pasaport işlemleri ve bagaj alımının sonrasında havaalanı çıkışında grubumuz Hilal Turizm rehberi tarafından karşılanacak. Daha sonra Medine otelimize transfer ve odalara yerleşme. Bir süre istirahatin ardından selamlama için Mescidi-i Nebeviye rehber hocamız eşliğinde gidilecek. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.


Başlangıç ve Bitiş Tarihi : 8.12.2019 - 8.12.2019

Medine Serbest Gün: : Mescidi Nebevi''de eda edilecek sabah namazının ardından kahvaltı otelimizde alınacak. İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.


Başlangıç ve Bitiş Tarihi : 9.12.2019 - 9.12.2019

Medine Ziyaretler: : Sabah namazı Mescidi Nebevide eda edilecek. Otelde alınacak erken kahvaltının ardından duyurulacak olan saatte bizleri bekleyen aracımız ile Medine şehri civarında bulunan Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescid, Hendek Savaşı bölgesi ve Kuba Mescidine ziyaret turuna çıkacağız. Ziyaret gezisinden sonra serbest zamanınız var. Öğle namazı ve vakit namazları Mescid-i Nebevide kılınacak. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.


Başlangıç ve Bitiş Tarihi : 10.12.2019 - 10.12.2019

Medine Mekke:: Sabah namazını Mescidi Nebevide eda ettikten sonra rehber hocamız eşliğinde Peygamber Efendimize veda ziyaretimizi yapacağız. Kahvaltımızı otelde alacağız. Erkek yolcularımız ihramlarını odalarında giyecekler. Rehberlerimiz tarafından size duyulacak olan saatte aracımız Mekke'ye doğru hareket edecektir. Medine'nin çıkışında Zulhuleyfe Mescidinde 2 rekât ihram namazı kılınmasını müteakip umreye niyet edilecek ve daha sonra takribi beş saat (420 km) sürecek bir yolculuk için yola çıkılacak. Akşam saatlerinde Mekke ye varış. Mekke otelimize yerleştikten sonra akşam yemeklerimizi alıp bir süre istirahat edilecek ve rehber hocamızın duyurduğu saatte lobide buluşarak Kabe'ye gidilerek umre ibadetimiz yerine getirilecektir. Geceleme otelimizdedir.


Başlangıç ve Bitiş Tarihi : 11.12.2019 - 11.12.2019

Mekke Serbest Gün: : Sabah namazının Kâbe'de eda edilmesinin ardından kahvaltı otelimizde alınacak. Kabe'de Tavaf, İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest zamanınız var. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.


Başlangıç ve Bitiş Tarihi : 12.12.2019 - 12.12.2019

Mekke Ziyaretler: : Sabah namazını Kâbe'de eda edeceğiz. Erken alınacak sabah kahvaltısının ardından size duyurulacak olan saatte otelin lobisinde buluşarak yarım günlük Mekke çevre ziyaret yerleri gezisine gideceğiz. Klimalı otobüs ile Sevr Dağı, Hac güzergâhı olan Arafat, Müzdelife, Mina bölgesi ve ayrıca Nur Dağı (Otobüsten inmeden), Cennet-i Mualla kabristanlığı ve Cin Mescid-i ziyaretleri rehberimizin eşliğinde gerçekleştirilecektir. Arzu edenler için de Umre yapma imkânı da olacaktır. Umre yapmak isteyen erkek yolcularımızın ihramlı olarak gelmeleri gerekmektedir. Öğle ve diğer vakit namazlarımızı Kâbe'de eda edeceğiz. Günün kalanında serbest zamanınız var. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.


Başlangıç ve Bitiş Tarihi : 13.12.2019 - 13.12.2019

Mekke Cuma: : Bugün Cuma. Kabe'de kılınacak sabah namazının ardından kahvaltı otelimizde alınacak. Cuma ve Vakit namazları Kabe'de eda edilecek. Gün boyu serbest ibadet zamanınız var. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.


Başlangıç ve Bitiş Tarihi : 14.12.2019 - 14.12.2019

Mekke - Cidde - Dönüş: : Bugünün Mekke'den ayrılıyoruz. Çantalarınızı, size duyurulacak saatte oda kapınızın önüne bırakmanızı rica ederiz. Görevlimiz tarafından size duyurulacak olan saatte otel lobisinde buluşarak Cidde Havalimanına doğru hareket edeceğiz. Cidde havalimanında Freebird Hava Yolları kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türkiye'ye uçacağız. Yaklaşık 4 saatlik bir uçuş sonrasında İstanbul .......... Hava Alanına varış. Bir daha ki umre seyahatimizde buluşmak üzere, İstanbul’a hoş geldiniz.


5 Yıldızlı Oteller

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

• Umre vizesinin Suudi Arabistan Konsolosluğundan alınması (Başvuru, takibi ve alınması)
• Diyanet İşleri Başkanlığı, Turizm Bakanlığı, Türsab nezdinde yatması gerekli teminat ve harçlar,
• Suudi Arabistan Hac Bakanlığı Umre Yönetmeliğine göre Suudi Arabistan yerel Acenta ve Hac Bakanlığı gibi kurumlara yapılması gerekli ödemeler,
• Belirtilen Hava Yollarının tarifeli veya ilave seferi ile ekonomi sınıfı uçak bileti ücreti.
• Havaalanı/Otel/Havaalanı ve Mekke – Medine arası klimalı otobüsler ile transferler,
• Belirtilen otellerde ve sürelerde konaklama,
• 5 Yıldızlı otellerde Açık büfe Sabah kahvaltısı ve Akşam yemeği fiyata dâhildir.
• Mekke ve Medine’de rehber Hoca refakatinde klimalı otobüsler ile yapılacak ziyaretler,
• Tur esnasında Hilal Tur rehberlik hizmetleri,
• Seyahat çanta seti, Umre rehber kitapçığı, erkekler için takke ve ihram, bayanlar için eşarp ve bagaj etiketi.
• Hac Bakanlığından temin edilen, kurallara uygun 5 lt Zemzem,
• Umre geri dönüş teminatlı seyahat sigortası bedeli,

5 Yıldızlı Oteller

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

• 30 Kg’dan fazla bagaj için havayollarına ödenecek ücret fiyatımıza dâhil değildir.
• Program dışı ziyaret ve geziler, ücretlerimize dâhil değildir.
• Yolcuların ikametgâhlarından havaalanına olan ulaşım ücretleri fiyata dâhil değildir.
• Pasaport işlemleri ve benzeri şahsi masraflar fiyata dâhil değildir.
• Yurt dışı çıkış harç pulu (50 TL) tur fiyatına dâhil değildir.
• Suudi Arabistan’daki Devlet Hastanelerinde sağlık Hizmetleri ücretsizdir. Özel hastane ve poliklinik hizmetleri ücretlidir ve umreci tarafından ödenir.
• Suudi Arabistan Hükümeti tarafından o ana kadar olmayan vergi, harç vb. herhangi bir ilave ücret talep edilmesi halinde bu ücret umre yolcusundan ayrıca tahsil edilecektir.
• Öğle yemekleri fiyata dahil değildir.

5 Yıldızlı Oteller

Çocuk Ücret Detayları

• 00-02 Yaş Arası Çocuklar 350 USD (23 ay ve öncesi)
• 02-06 Yaş Arası Çocuklar 850 USD (24 ile 72 ay Arası)
• 06-11 Yaş Arası Çocuklar 950 USD (73 ile 132 ay Arası)
• Çocuk yaşı konusunda kayıt sırasında beyan edilen ile firmamız kayıtları arasında ihtilaf olması Halinde çocuk pasaportunda yazan doğum tarihi esas alınacaktır.
• Bu çocuk ücretleri sadece umre vizesi ve uçak bileti için olup, anne ve babası ile aynı odada yataksız konaklamada geçerlidir.
• 02-11 Yaş arası çocuk için yatak talep edildiğinde listede yer alan tam yolcu tur ücretinden 80 USD indirim yapılacaktır.
• 11 yaşını dolduran çocuklar, yetişkin kabul edilir ve tam ücret öderler.

5 Yıldızlı Oteller

İptal Şartları

• Vize işlemleri elektronik ortamda yürütülmektedir. Bu nedenle işlemler başladıktan sonra konsolosluğa henüz gidilmese dahi bazı harç bedelleri ilgili makamlara önceden ödenmiş olmaktadır. Bu gibi işlemler başladıktan sonraki iptaller ve vize alındıktan sonra yapılan iptallerde 250 USD vize iptal ücreti alınır.
• Uçak bileti için havayoluna ödeme yapılıp kesinleştikten veya uçak bileti kesildikten sonra yapılacak iptallerde havayolunun uyguladığı cezai müeyyide ve Umre vizesi için toplam 500 USD iptal cezası uygulanır. Gidişe 24 saat kala yapılan iptallerde vize, otel ve transfer masrafları alınır. Uçak biletine ise “No-Show” cezası uygulanır.
• Umreye gittikten sonra herhangi bir sebeple erken dönmek isteyenlere herhangi bir ücret (henüz kalınmamış otel konaklama vb.) iadesi yapılmaz.
• Umre yolcusu, umreye gittikten sonra erken veya geç dönmek isterse gittiği hava yolunun o tarihte uçuşu varsa, aynı havayolunun talep edeceği ücret farkı yolcu tarafından ödenir. Uçuşu olmadığı takdirde başka bir havayolu ile dönmek isterse eski dönüş bileti yanacağından yolcu yeni bileti kendi imkânları ile karşılayacaktır.
• Seyahat esnasında kullanılmamış hiçbir ürün veya hizmetin bedelinin iade edilmeyeceğini hatırlatmak isteriz.